Czego potrzebujemy, aby zacząć malować obrazy?

Malarstwo wydaje się być hobby zaliczanym do górnej półki. Dla osób, które wykazują w tej dziedzinie talent i chęci do pędzla i płótna. Czy malarstwo jest aż takim hobby ekskluzywnym? Otóż nie, ponieważ malować może każdy z nas. Może malowanie na płótnie brzmi poważnie, ale malowanie farbami czy to akwarelowymi, akrylowymi czy olejnymi może sprawić dużo przyjemności. Chociaż obrazy nie zostaną ukazane od zaraz w galeriach sztuki, to i tak warto malować, ponieważ to rodzaj hobby, które odprężą. Zanim zaczniesz malować, zgromadź najpierw odpowiednią wiedzę na temat malarstwa i odpowiednie akcesoria malarskie.

Czym różni się malarstwo od rysunku?

Malarstwo opiera się na malowaniu kolorami, czyli malowanie farbami na papierze czy płótnie, jak i na ścianie. Natomiast rysunek to w tym przypadku opiera się na malowaniu ołówkiem lub węglem, czyli jednym kolorem. Zacznijmy od akcesoriów malarskich, które warto mieć.

Na sam początek z malowaniem będzie nam potrzebne kilka akcesoriów malarskich a mianowicie:

  • pędzle,
  • rozpuszczalnik,
  • farby,
  • deska malarska,
  • sztaluga,
  • paleta,
  • podobrazie.

Na sam początek nie inwestuj swoich pieniędzy w drogie tego typu rzeczy, ponieważ dopiero twoja przygoda z malarstwem sie zaczyna, a wszędzie czy w sklepie czy na stronie internetowej dostaniesz odpowiednie akcesoria malarskie dla osób początkujących.

Czym się inspirować, aby zacząć malować obrazy?

Może od takich rzeczy, które ci się podobają, którymi się interesujesz, w taki sposób możesz się na płótnie wyrazić. Kochasz naturę, maluj nature, kochasz zwierzęta, to maluj zwierzęta. Może to również być martwa natura czy postacie. Chociaż dla osób początkujących z malarstwem odpowiednie będzie, po prostu prostsze malowanie martwej natury. Martwa natura to są owoce czy jakaś rzecz co się nie rusza.

Malowanie obrazów – czy tego można się nauczyć?

Najważniejsze, aby na samym początku nie poddawać się i tyle razy próbować, ile tego będzie wymagane. Malowanie nie powinno być stresujące, powinno odprężać powinniśmy z tego czerpać przyjemność. Efektem finalnym namalowanego obrazu się nie martw na zapas,  Na samym początku skup się na odpowiedniej wiedzy a mianowicie podstawy malowania np. sięgnij po książkę o malowaniu. Książka o technice i sztuce malowania pomogą opanować podstawy malowania. Jeśli zgromadziłeś wszystkie niezbędne akcesoria i odpowiednia wiedzę możesz zacząć malować obrazy. Na początku zacznij szkicować ołówkiem a następnie pędzlem.

Pamiętaj – przede wszystkim nie stresuj się malarstwem, maluj to na co masz ochotę ale dla początkującego malarza sugeruje się malować martwą naturę. Malowanie daje sporo satysfakcji, a zwłaszcza wtedy gdy mamy do tego spore chęci. Nie zniechęcaj się, próby w końcu uczynią z ciebie mistrza.

Źródło: https://www.chill.pl/