Jak rozbudzić życie seksualne po latach związku?

Smutną prawdę jest, że ogień namiętności między parami z długim stażem z czasem przygasa. Do łóżka wkrada się rutyna, zmęczenie, brak ochoty… Ale nie musi tak być! Są sposoby na to, żeby na nowo rozpalić dawny ogień.

Spróbujcie czegoś nowego w łóżku!

Starą, sprawdzoną metodą na rozbudzenie życia seksualnego u pary, która jest razem od lat, jest przywołanie uczucia świeżości i nowości, które mogło się zatrzeć w wyniku stosowania od dłuższego czasu tego samego łóżkowego „scenariusza”. Ale co to może konkretnie oznaczać?

Standardową odpowiedzią jest na przykład testowanie nowych pozycji seksualnych. Wiele par znajduje parę komfortowych pozycji i z nawyku już się ich trzyma, zapominając o tym, że przecież zawsze można eksperymentować z nowymi! Te, które Wam się spodobają wejdą do Waszego repertuaru i nieco odświeżą łóżkowe doznania.

Innym sposobem na poszukiwanie nowości jest wizyta w sex shopie i zaopatrzenie się w erotyczne akcesoria i zabawki. Niektóre z nich sprawią, że na nowo odkryjecie niektóre ze swoich rutynowych „klasyków”, wprowadzając do nich intensywny powiew świeżości. Inne natomiast sprawią, że nauczycie się zupełnie nowych rzeczy. Pozwólcie, by kreatywność Was poniosła!

A może swinging?

Swinging to nic innego, jak dopuszczenie seksu z osobami spoza Waszego związku. Kluczowe znaczenie ma oczywiście transparentność oraz zaufanie. Twój partner musi wiedzieć, z kim spędzasz swoje noce i vice versa. Czasami swinging przyjmuje taką postać, że małżonkowie spotykają się z wolnymi singlami, ale czasami „wymieniają się” partnerami z jakimś zaprzyjaźnionym innym małżeństwem.

Co ciekawe, wiele par, które wprowadziło swinging na stałe do swojego życia seksualnego, przyznaje, że dzięki temu czuje się ze sobą bliżej i ich relacja nabrała dodatkowej głębi. Nie służy to więc jedynie zaspokajaniu swoich namiętnych pragnień z kimś innym niż współmałżonek, ale też pracy nad swoim związkiem.

Jak to się ma do seksu w małżeńskim łożu między partnerami? Otóż okazuje się, że sypiając z innymi osobami partnerzy uczą się nowych rzeczy i odkrywają aspekty seksu, które wcześniej zostały dla nich zablokowane przez utarte nawyki i rutynę. No i oczywiście wracają z tymi nowymi doświadczeniami do swojego partnera, co w oczywisty sposób rozpala ich łóżko!

Swinging to za mało? Czas na trójkąt!

W parze, która decyduje się na swingowanie każdy partner uprawia seks z inną osobą osobno. Ale jest też inna opcja: para może zdecydować się zaprosić do swojego łóżka kogoś trzeciego! Taki seks trójkąt może kompletnie zmienić dynamikę seksualną, która panowała do tej pory w łóżku.

Podobnie jak swinging, wymaga to od partnerów wiele wzajemnego zaufania oraz otwartości, ale długoletnie związki (jeżeli należą do tych zdrowych oczywiście) powinny mieć to już doskonale wypracowane. Mimo wszystko nagła obecność kogoś „obcego” w łóżku jest doświadczeniem nowym i można by rzec, wręcz wstrząsającym – dlatego trójkąt wymaga dobrej komunikacji między partnerami i ustalenia oczekiwań.

Jak znaleźć osoby do swingingu albo trójkąta?

O ile znalezienie dobrego sex shopu z erotycznymi zabawkami nie jest trudne – w dzisiejszych czasach wystarczy kilka kliknięć – tak znalezienie osób z krwi i kości do swingowania albo trójkąta może być już znacznie trudniejsze. Zwłaszcza, że szukanie w swoim bezpośrednim otoczeniu może wywołać… różne reakcje.

Ale tak naprawdę i w tym przypadku problem nie jest bardziej skomplikowany niż kilka kliknięć myszką. W internecie jest wiele serwisów do umawiania randek erotycznych, w których można umawiać się nie tylko na spotkania jeden na jednego, ale także do swingowania i sex trójkąta. W Polsce jednym z najpopularniejszych jest Erodate. Dzięki takim stronom znalezienie potencjalnych partnerów będzie o wiele, ale to o wiele łatwiejsze!

Przywróć namiętność w sypialni!

Powyższe wskazówki pomogą Ci przełamać łóżkową rutynę i chłód w małżeńskim seksie. To oczywiście tylko propozycje – pamiętaj, że korzystając z własnej kreatywności oraz wiedzy na temat swojej sytuacji najlepiej dobierzesz środki zaradcze i wymyślisz znacznie więcej sposobów na to, by noce z partnerem stały się równie namiętne, co kiedyś!