Mąki w twojej kuchni

Mąka to ważny element twojej kuchni. Z niej możesz wyczarować pyszne ciasta, zrobić naleśniki, makarony oraz wiele innych. Ciasto naleśnikowe możesz zrobić na wiele sposobów, wykorzystując rozmaite mąki.

Mąka w twojej kuchni

Mąka to składnik wielu potraw, którymi żywisz się na co dzień. Znane przysłowie mówi: ,,Jesteś tym, co jesz”, warto zmiany zacząć od nowych nawyków. Zamiast zwykłej mąki, wybierz ekologiczną. Taka mąka powstaje na ekologicznych uprawach.  Ona korzystnie wpłynie na twoje zdrowie i ogólne samopoczucie. Z ekologicznych mąk także możesz zrobić idealne ciasto, z ich wykorzystaniem smażyć naleśniki. Pyszne ciasto ucieszy każdego, warto mieć składniki w swojej kuchni, które pomogą stworzyć coś dobrego oraz zdrowego. W sklepie możesz znaleźć ekologicznej mąki pszennej, gryczaną, jaglaną oraz wiele innych.

Mąki pełnoziarniste to jedne z popularniejszych rodzajów mąki. Są wartościowe odżywczo i mają wiele zalet. Zrobisz z niej ciasta, makarony oraz inne.

W swojej kuchni warto mieć otręby pszenne do sałatek, jogurtów, czy mleka. Wykorzystują je osoby, które dbają o zdrowie i smukłą sylwetkę. Dzięki błonnikowi dobrze wpływają na jelita.

Ciasto na naleśniki przepis+ praktyczne porady

Idealne naleśniki wręcz rozpływają się w ustach. Zapewne zastanawiasz się jak przygotować idealne naleśniki.

Istnieje wiele rodzajów naleśników, wystarczy kilka składników, aby zrobić

W podstawowym przepisie potrzebujesz kilku składników, sam się przekonaj jakie są twoje ulubione naleśniki. Jeśli chcesz bardziej puszyte naleśniki idealne w stylu pancakes dodaj proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej w odpowiedniej ilości. By zrobić klasyczne naleśniki potrzebujesz:

  • 2 jaja
  • 1szkl. mąki
  • 1 szkl. mleka
  • 3/4 szkl. wody (najlepiej gazowanej)
  • szczypta soli
  • 3 łyżki oleju, albo rozpuszczonego masła

Mąkę przesiej przez sito, dodaj jajka, wlej wodę, mleko, olej, wsyp sól i ubij ręcznie lub mikserem na gładką masę. Ciasto na naleśniki przelej powoli na patelnię i smaż aż się zarumienią.

Jeśli nasze ciasto naleśnikowe jest za gęste dodaj odrobinę mleka, zaś kiedy okazuje się, że ciasto jest za rzadkie – dodaj mąki. Do nalewania ciasta warto użyć chochelki. Nalewaj ciasto powoli i postaraj się poruszając patelnią rozprowadzić je po całości. Przewracaj naleśniki drewnianą lub sylikonową łopatką, aby nie porysować patelni. Na dobrej patelni nie musi być duża ilość oleju, możesz wtedy wlać odrobinę.

Kto nie lubi naleśników słodkich, może zrobić doskonałe naleśniki z wytrawnymi dodatkami