Najlepsza metoda przedłużania włosów – jaką wybrać?

Każda posiadaczka naturalnych włosów, które nie mają dużej gęstości czy objętości zapewne przynajmniej raz zastanawiała się nad tym, czy przedłużanie włosów to coś dla niej. Warto wiedzieć przede wszystkim o tym, że istnieją różne metody przedłużania włosów – od tych na dłużej, które wymagają poprawki dopiero po kilku miesiącach aż po takie, które możesz wykorzystywać jedynie okazyjnie, na przykład na imprezę.

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Zagęszczanie włosów czy też przedłużanie włosów może kosztować Cię od kilkuset złotych aż do kilku tysięcy. Wszystko zależy od tego, jak obecnie wyglądają Twoje naturalne włosy i jaki efekt chcesz osiągnąć. Czym pasm do zagęszczania włosów będzie więcej i czym będą one dłuższe, tym ich cena będzie większa.

Na koszt zabiegu wpływ ma również wybrana metoda. Najtańsza, a jednocześnie najbezpieczniejsza dla Twoich naturalnych włosów jest metoda nazywana clip-in lub clip-on, która polega na doczepianiu do naturalnych włosów taśm na specjalnych spinkach. Przedłużanie włosów metodą keratynową czy na ringi to już zdecydowanie większy wydatek.

Najlepsza metoda przedłużania włosów – jaką wybrać?

Wśród miłośniczek metod przedłużania włosów i poprawiania wyglądu swoich naturalnych pasm króluje przekonanie, iż zdecydowanie najlepsze są włosy na taśmie, czyli wyżej wspomniana metoda clip-in.

Zdecydowanie jest ona najprostsza, najtańsza i najwygodniejsza dla osób, które nie miały dotychczas styczności z doczepianiem pasm, a marzą o tym, aby mieć długie włosy. Pasma clip in zakładasz i zdejmujesz kiedy chcesz – możesz zatem nosić je na co dzień, albo dopinać jedynie na szczególne okazje. Kluczem do sukcesu jest wybranie zestawu o odpowiedniej wadze oraz ilości pasm, jednak w tej kwestii możesz najczęściej skorzystać z pomocy pracownika sklepu. Bardzo ważne jest również, aby dobrze dopasować kolor doczepianych włosów do swoich pasm.

Pielęgnacja włosów clip in jest bardzo prosta – wystarczy Ci szampon do włosów przedłużanych oraz odżywka. Aby je oczyścić, wystarczy zdjąć pasma, włożyć je do miski i zalać letnią wodą, a następnie lekko przemasować spienionym szamponem. Po tym trzeba go spłukać i na moment nałożyć odżywkę, po czym dokładnie spłukać włosy wodą. Na koniec w ruch powinna pójść szczotka do włosów doczepianych – delikatnie rozczesz pasma, kierując się od dołu do góry. Po tym wysusz je suszarką lub pozostaw do samodzielnego wyschnięcia.

Jeśli chcesz stylizować albo farbować włosy na taśmie lub zależy Ci na tym, aby pozostały z Tobą jak najdłużej, pamiętać o tym, aby wybierać komplety, które są w stu procentach naturalne – a nie syntetyczne.