Podstawowe elementy, które muszą znaleźć się w Twojej domowej apteczce

Bez względu na okoliczności, każdy dom powinien mieć dobrze zaopatrzoną apteczkę pierwszej pomocy. Jest to nieodzowna część dobrze zorganizowanego gospodarstwa domowego. Kluczowe jest jednak jej odpowiednie przygotowanie i wyposażenie. Co dokładnie powinna zawierać taka apteczka? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Niezwykle istotne jest to, aby apteczka była przechowywana w odpowiednim pojemniku. Nie powinien on być ani zbyt duży, ani zbyt mały. Idealny pojemnik będzie lekki, łatwy do przenoszenia i wodoodporny.

Organizacja przestrzeni w środku pojemnika również ma swoje znaczenie. Możemy go podzielić na dwie sekcje. Pierwsza może zawierać przedmioty ogólnego użytku, które mogą okazać się potrzebne w różnych sytuacjach (bandaże, plastry etc.). Druga sekcja powinna natomiast przechowywać leki, które są regularnie stosowane przez członków rodziny (tabletki na serce, adrenalina do podania w przypadku reakcji alergicznej etc.).

Po uporządkowaniu przestrzeni wewnątrz pojemnika, warto go wypełnić następującymi elementami: różnego rodzaju plasterki i przylepce (zarówno te bez opatrunku, jak i z nim), małe, ostre nożyczki, jałową gazę w kilku rozmiarach, samoprzylepną taśmę papierową, bawełniane waciki, wodę utlenioną, termometr oraz pęsetę i igłę. Nie zapomnijmy także o jednorazowych rękawiczkach, preparacie na komary i innych insekty oraz o kawałku materiału, który posłuży nam do zrobienia temblaka czy opaski (najlepiej gdyby był trójkątny). W apteczce powinny znaleźć się też bandaże o różnym przeznaczeniu i wielkości, a także maska ochronna do sztucznego oddychania.