Atrakcyjne miejsca w Monastyrze w Tunezji, które zasługują na odwiedzenie

Tunezja to państwo afrykańskie, które charakteryzuje się nowoczesnością i przyjemnym klimatem, jest również pełne różnorodnych atrakcji. W kraju tym można znaleźć fascynujące zabytki o korzeniach fenickich i rzymskich, malownicze medyny z ich labiryntem uliczek, filmowe plenery pustyni Sahary, a także piękne, rozległe plaże. Tunezyjska kuchnia zadowoli najbardziej wymagających smakoszy, a gościnność mieszkańców pozostanie w sercu każdego turysty. Jedno z miejsc w Tunezji, które warto zwiedzić, to Monastyr (znany również we Francji jako Monastir) – miejscowość turystyczna położona 15 km na południe od Susy. Oprócz ciepłego morza, nieskazitelnych plaż i doskonałej bazy hotelowej, możemy tu odkryć wiele zabytków o światowym znaczeniu, które są częścią kultury islamskiej. Oto przykładowe atrakcje, które czekają na ciebie w Monastyrze – zaplanuj z nami niezapomniany wyjazd do tego miejsca, które powinno znaleźć się na liście każdego turysty odwiedzającego Tunezję!

Monastyr znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który cechuje się łagodnymi i często deszczowymi zimami oraz gorącymi, słonecznymi latami. Ze względu na bliskość Sahary, czasami (najczęściej latem) miasto odczuwa skutki gorących, suchych wiatrów, które oprócz upałów przynoszą ze sobą pył i piasek. Średnie temperatury wahają się tutaj pomiędzy 16-18°C za dnia i 12-14°C w nocy podczas zimy, 19-26°C za dnia i 15-22°C w nocy na wiosnę i jesień oraz 29-33°C za dnia i 25-28°C w nocy w lecie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę te warunki pogodowe, najlepszym czasem na podróż do Monastyru będzie wiosna i jesień, czyli kwiecień, maj i październik – temperatury będą wtedy umiarkowane, a jednocześnie będziemy mieli szansę uniknąć zimowych opadów deszczu.

Monastyr to turystyczna perła pełna zachwycających plaż i jedno z najbardziej fascynujących miast w całej Tunezji, które jest dumne ze swojej bogatej historii sięgającej czasów fenickich i rzymskich. W przeszłości miasto to było punktem wyjścia dla rzymskich władców podczas ich afrykańskich kampanii wojennych. Największe rozkwit miasto doświadczyło w średniowieczu, za sprawą panującej tu dynastii Aghlabidów.

Monastyr jest również ważny w kontekście współczesnej historii Tunezji – to tutaj w 1903 roku przyszedł na świat pierwszy prezydent niepodległej Republiki Tunezyjskiej, Habib Burgiba. Bogactwo historyczne miasta jest widoczne w licznych zabytkach znajdujących się na jego terenie, które mają ogromną wartość kulturową.