Cartagena – Kolumbijski raj do odkrycia: najważniejsze atrakcje turystyczne

Cartagena, perła północnego wybrzeża Kolumbii, to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. To miasto o wielkiej historii, której ślady możemy dostrzec w zabytkowej architekturze starówki, przypominającej o kolonialnej przeszłości tego miejsca. Ale nie tylko historia jest tym, co przyciąga turystów. To także miejsce o niezwykłym klimacie, pięknych plażach i krystalicznie czystym morzu, które są rajem dla entuzjastów wodnych przygód oraz tych, którzy pragną odpocząć pod palmami.

Okolice Cartageny to prawdziwe bogactwo przyrody – dżungle pełne egzotycznych gatunków do odkrycia. Prócz naturalnej strony miasta, można również doświadczyć unikalnej kultury Kolumbii, biorąc udział w lokalnych festiwalach i wydarzeniach. Gościnność mieszkańców Cartageny zapewni niezapomniane wrażenia i uczyni pobyt w tym miejscu jednym z najpiękniejszych doświadczeń podróżniczych.

Zapraszamy Cię do odkrycia najważniejszych atrakcji Cartageny – miasta uznawanego przez wielu za najpiękniejsze w Kolumbii i jedno z najbardziej malowniczych w całej Ameryce Południowej.

W tym artykule dowiesz się o takich miejscach jak: Stare Miasto (Ciudad Vieja) w Cartagenie, Las Bóvedas, Zamek San Felipe de Barajas, Bazar Bazurto, Plaża Bocagrande czy Getsemani.

Cartagena to miasto o bogatej historii. Zostało założone w 1533 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Pedro de Heredia i jest znane również pod nazwą Cartagena de Indias.

Na początek przygody z Cartageną warto wybrać Stare Miasto – miejsce pełne kolonialnej architektury, kolorowych budynków, kwitnących dziedzińców i urokliwych placów. To tutaj można poczuć atmosferę tamtych czasów i niemalże przenieść się do epoki konkwistadorów.

Stare Miasto to także miejsce licznych wydarzeń kulturalnych. Centralnym punktem jest Plaza Santo Domingo, gdzie organizowane są różne festiwale i koncerty. To idealne miejsce na odpoczynek w jednej z okolicznych kawiarni czy restauracji. Innymi placami, które warto odwiedzić są Plaza de la Aduana, Plaza de Bolívar oraz Plaza de San Pedro Claver – wszystkie pełne są niepowtarzalnej atmosfery i zachwycają swoją architekturą.