Co zrobić z bonem turystycznym 500+?

Na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze osiemnastego roku życia, czyli nie osiągnęło wieku pełnoletności, przysługuje ci specjalny bon turystyczny na wakacje.

Nie próbuj unosić się dumą i zakładać, że takie świadczenia nie są ci do niczego potrzebne, a właśnie skorzystaj z nich, zwłaszcza jeśli twoja sytuacja materialna jest na tyle kiepska, że nie jesteś w stanie opłacić dziecku wartościowego wypoczynku. Maluchy chcą przecież korzystać z wolnego od szkoły. Pragną, podobnie jak ich rówieśnicy, wyjeżdżać do różnych ciekawych miejsc, zaglądać do nowych zakątków i brać udział w fantastycznych zabawach, a także korzystać z rozmaitych atrakcji. Pozwól im na to. Za sprawą dodatkowego finansowania zapewnianego przez polskie państwo możesz w końcu zacząć realizować wakacyjne marzenia swoich pociech. Na każde niepełnoletnie dziecko otrzymasz dodatkowe pięćset złotych. A nawet za takie pieniądze da się już coś zrobić, zwłaszcza że na wczasy nie trzeba wcale daleko wyjeżdżać, by cudownie je spędzić i mieć z nich fantastyczne wspomnienia.

Nie jest jednak powiedziane, że bon turystyczny na wakacje koniecznie musi zostać zużytkowany latem. Oczywiście większość ludzi wyjeżdża na wczasy właśnie podczas tej pory roku, jednakże nie jest to reguła, jakiej niezbędnie należałoby się trzymać. Pomyśl, czy przypadkiem nie lepiej będzie, jeżeli zabierzesz dzieciaki na krótki urlop nieco później, czyli np. wczesną jesienią albo nawet dopiero pod koniec zimy w przyszłym roku. Teraz bowiem wszyscy dosłownie okupują popularniejsze miejscowości turystyczne, a to znaczy, że wręcz nie da się w nich na spokojnie odpocząć, bo wszędzie panuje tłok i wrzawa.

Wakacje zimą czy jesienią mogą okazać się nawet ciekawszym przeżyciem. No i warto też dodać, że podczas tych pór roku ceny wyraźnie spadają, dzięki czemu już sam nocleg można załatwić za dużo mniejsze pieniądze niż w chwili obecnej. Przynajmniej rozważ to rozwiązanie. Bon turystyczny na pewno ci nie ucieknie.

One thought on “Co zrobić z bonem turystycznym 500+?

Dodaj komentarz