Powstanie film o Kamilu Durczoku?

Kamil Durczok to dziennikarz, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Można też powiedzieć, że była to postać, która wzbudzała różne emocje, ale to w tym momencie nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że możemy spodziewać się filmu o zmarłym dziennikarzu.

Kto podejmie się realizacji?

Realizacji może podjąć się Patryk Vega. Z informacji portalu Pudelek wynika, że realizacja filmu jest rozważana. Ciekawe jest też to, że kontrowersyjny reżyser ma widzieć w Durczoku „postać rodem z Dostojewskiego”.

Kiedy patrzy się na filmy Vegi, można odnieść wrażenie, że znany reżyser odnosił się dosłownie do wszystkiego. Co więcej, możemy mówić o wielu pomysłach i bardzo szybkiej pracy. Krytyków Vegi jest wielu, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia. Jakby nie patrzeć, na koniec decydują wyniki oglądalności. Jak się można domyślić, dotychczasowe wyniki są stosunkowo dobre. Gdyby sytuacja przedstawiała się inaczej, kontrowersyjny reżyser zaprzestałby kolejnych filmów. Skoro już przy tym jesteśmy, nie tak dawno mogliśmy usłyszeć o tym, że Vega kończy zajmowanie się polskimi filmami. Była też mowa o tym, że przyszłość Vegi to produkcje zagraniczne i współpraca z hollywoodzkimi gwiazdami.

Ostatnim filmem miało być nakręcenie własnej autobiografii – film ten prawdopodobnie pojawi się we wrześniu. Warte podkreślenia jest również to, że nie chodzi o gloryfikację swojej osoby – tematem jest walka między ciemnością i światłem.

Czy film o Kamilu Durczoku jest dobrym pomysłem? Czy Patryk Vega to odpowiednia osoba do zrealizowania tego filmu? Pytań nie brakuje i co najważniejsze, trudno mówić o odpowiedziach.