Czy myślimy o przyszłości?

Zastanówmy się teraz nad przyszłością – czy przyszłość jest czymś, co nas interesuje? Zdaje się, że można mieć co do tego wątpliwości.

Jaka jest prawda?

Niektórzy mogą teraz powiedzieć, że takie słowa to jedna wielka bzdura, ale prawda jest bardziej skomplikowana. Oczywiście są sprawy, które na pewno można uznać za poruszone. Można wręcz stwierdzić, że wszyscy mamy jakieś plany – albo przynajmniej zdecydowana większość osób. Ponadto zdaje się, że jest to coś, przy czym trudno polemizować.

Musimy jednak pamiętać o tym, że zawsze trzeba dbać o szczegóły. Dobrze myśleć o przyszłości, ale nie może być tak, że pewne tematy się pomija. Za przykład może posłużyć choćby częstotliwość wykonywania mammografii – wydaje się, że jest daleko od dobrej sytuacji. Strach jest zrozumiały, ale życie w niewiedzy to nic innego jak działanie na swoją szkodę. Jeśli jest problem, to ten problem prędzej lub później wyjdzie na jaw. Co więcej, zawsze ważna jest troska o czas – im szybsze postępowanie, tym lepiej. Można też spojrzeć na zdrowie inaczej – ile osób pali? Nie sposób pokusić się o dokładną odpowiedź, ale spotkanie osoby z papierosem nie jest trudne. Mowa o tym nieprzypadkowo – chyba wszyscy wiedzą, że palenie szkodzi zdrowiu. Do tego nie można zapomnieć, że rzucenie palenia wymaga wiele wysiłku.

Na tym zakończymy, bo nie chodzi o wymienienie możliwie dużej liczby przykładów. Po prostu najważniejsza jest świadomość – w jednej sprawie można robić dobrze, natomiast w drugiej wprost przeciwnie. Na koniec najważniejsze – zawsze jest pora, aby dokonać zmiany na lepsze (gdyby ktoś miał wątpliwości).