Dlaczego młodzi ludzie palą?

Wśród młodych ludzi nietrudno zauważyć palaczy. Palenie jest złe, ale przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co się dzieje? Palenie (i wszystko inne) nie bierze się bez powodu.

Różne przyczyny

Co więcej, nie można powiedzieć, że ludzie palą wyłącznie z jednego powodu. Gdybyśmy mieli tylko jeden problem, sytuacja byłaby stosunkowo prosta.

Można przypuszczać, że znaczenie ma choćby bunt. Nie trzeba chyba przekonywać, że młodzi ludzie są zdolni do przeróżnych rzeczy. Niektórzy mogą powiedzieć, że to głupie, ale pamiętajmy, iż w tym momencie nie chodzi o ocenę działania – w tym momencie znaczenie mają wyłącznie efekty! Trzeba też przyznać, że palenie młodych ludzi dość mocno może kojarzyć się z wpływem grupy. Nie ma w tym niczego dziwnego, ale dobrze też uwzględniać, że w rzeczywistości problem może znajdować się bardzo blisko. Krótko mówiąc, palący rodzice również mogą wpłynąć na dziecko. Sytuację można porównać do rozwodów – przy rozwodzie możemy usłyszeć o tym, że mama i tato zrobią wszystko, aby dziecku niczego nie zabrakło. Takie słowa są piękne, ale uczciwie trzeba też dodać, że rozwód pewne rzeczy (jeśli tak można ująć) przekreśla. Naturalnie teraz także nie chodzi o ocenę – po prostu musimy zdawać sobie sprawę z konsekwencji.

Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy kończy się problem z paleniem? Można odnieść wrażenie, że młodzi ludzie nie myślą o potencjalnej chorobie, jak i tym, iż rzucić palenie jest naprawdę trudno. Jeśli kogoś interesują wiadomości z tym związane, to znaczy, że pora zajrzeć pod ten link.