Domowe metody walki z łupieżem – efektywne i niedrogie rozwiązania

Nieznośny łupież, który sprawia, że skóra głowy się łuszczy i pozostawia nieestetyczne białe drobinki na odzieży, to problem, z którym zmagają się liczne osoby. Poniżej zaprezentujemy kilka domowych metod, które mogą okazać się skuteczne w walce z tym uciążliwym problemem. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że nie wymagają one specjalistycznej wiedzy, możemy wypróbować je bez wychodzenia z domu i co najważniejsze – bez konieczności wydawania większych sum pieniędzy.

Olejowe okłady na łupież to jedna z proponowanych metod. Do ich wykonania wystarczy wysokiej jakości olej, na przykład sezamowy lub oliwa z oliwek. Należy wziąć ¼ szklanki wybranego oleju, nanieść go na dłonie i delikatnie wmasować w skórę głowy. Po upływie 10 minut powinniśmy przystąpić do kolejnego masażu, tym razem delikatnie drapiąc skórę głowy. Na koniec należy umyć włosy łagodnym szamponem i dokładnie spłukać. Ten sposób sprawdza się szczególnie dobrze przy suchym łupieżu.

Kolejnym domowym sposobem na łupież jest maseczka z zielonej glinki. Do jej przygotowania potrzebujemy około 2 łyżek zielonej glinki i odrobinę wody, tak aby uzyskać gęstą konsystencję. Po umyciu włosów zwykłym szamponem, wcieramy powstałą „papkę” we włosy i skórę głowy. Zostawiamy ją na około 15 minut, a następnie spłukujemy ciepłą wodą, bez ponownego mycia szamponem. Zielona glinka, bogata w wiele dobroczynnych składników (m.in. krzem, magnez, cynk, fosfor, wapń), posiada właściwości antyseptyczne, ściągające i odżywcze.

Wreszcie, ostatni proponowany sposób to nacieranie skóry głowy plastrami cytryny. Po umyciu i opłukaniu włosów, wcieramy plasterki owocu przez około 3-5 minut. Następnie spłukujemy i myjemy delikatnym szamponem. Zabieg ten powinien być powtarzany codziennie aż do ustąpienia objawów.