Hanoi, stolica Wietnamu: Zanurz się w azjatyckim czarze i poznaj niesamowite atrakcje

Wielu globtroterów, szukając autentycznego doświadczenia z podróży, wybiera Wietnam – kraj bogaty w niewiarygodne miejsca historyczne, tajemniczą kulturę oraz tradycje, smaczną kuchnię i zadziwiające krajobrazy. Nieodłączną częścią takiej podróży jest z pewnością zwiedzenie stolicy – Hanoi. To miasto, będące drugim co do wielkości po Ho Chi Minh (dawniej znane jako Sajgon) z populacją dochodzącą do 4 milionów mieszkańców, usytuowane jest w delcie Rzeki Czerwonej. Swoją orientalną architekturą, licznymi świątyniami o wyjątkowym wdzięku i niepowtarzalnym klimatem stale zachwyca turystów. Przyjrzyjmy się dokładniej atrakcjom, które Hanoi ma do zaoferowania.

Stare Miasto Hanoi, zwane również Old Quarter, to historyczna część miasta i najstarsza jego dzielnica. Złożona jest z 36 ulic i alejek , które rozmieszczone są na obszarze jednego kilometra kwadratowego. Począwszy od XV wieku, każda z tych ulic była miejscem, gdzie rzemieślnicy i artyści prowadzili swoją działalność. Tę historyczną przeszłość można jeszcze zaobserwować w samych nazwach ulic – np. ulica srebra, bambusa, kowala czy jedwabiu. W czasie spaceru po tej części miasta można napotkać urokliwe zakątki, ukryte pagody, malownicze kawiarnie oraz barwne stoiska. Stare Miasto Hanoi to idealne miejsce do poczucia dawnego ducha Hanoi. To również doskonałe miejsce do próbowania lokalnych specjałów, takich jak ryżowy makaron, w jednym z lokalnych bistro czy restauracji.

Wśród wielu atrakcji Hanoi, na szczególną uwagę zasługuje Jezioro Zwróconego Miecza (Hồ Hoàn Kiếm). Jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w stolicy Wietnamu – prawdziwy azyl spokoju i ciszy położony w samym centrum gwarnej metropolii. Nazwa jeziora pochodzi od legendy o magicznym mieczu, który pomógł królowi Lê Lợi pokonać cesarstwo Ming. Według opowieści, podczas rejsu po jeziorze, król spotkał Złotego Żółwia, który poprosił go o zwrot owego miecza. Król spełnił prośbę i od tamtej pory miejsce to nosi swoją obecną nazwę. Niewątpliwie, urokliwość tego miejsca sprawia, że powinno ono znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia każdego turysty odwiedzającego Hanoi.