Jak zwiększyć motywację do działania?

Każdy z nas ma listę planów i marzeń. Stawiamy przed sobą liczne cele, jesteśmy pewni, że chcemy je osiągnąć. Gdy jednak przychodzi do działania coś nas hamuje i sprawia, że cele ciągle pozostają w sferze marzeń. Odpowiada za to zwykle brak motywacji.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, by wzmocnić naszą motywację.

Wypisz na kartce swoje cele

Chodzi o to, aby rozpisać na papierze swoje cele zarówno długoplanowe jaki i krótkoplanowe. Powinny one być konkretne. Jeśli ktoś myśli sobie ogólnie, że chce znaleźć dobrą pracę to nie wie, tak naprawdę w jakim kierunku powinien zmierzać. Rozpisanie celów, zwłaszcza tych krótkoterminowych będzie swego rodzaju planem jazdy.

Wizualizacja celów

Psychologowie już dawno udowodnili, że wizualizowanie sobie pozytywnych zdarzeń znacznie przybliża nas do osiągania celów. Dzięki temu niejako nakierunkowujemy nasz umysł na konkretne działania, które mają zakończyć się dla nas pozytywnym efektem.

Spotykaj się z ludźmi sukcesu

Stare przysłowie mówi: „Kto z kim przystaje, takim się staje”. Jest w tym wiele prawdy, dlatego warto mieć w swoim otoczeniu ludzi, którzy osiągnęli już sukces. Można się od nich wiele nauczyć, zainspirować oraz czerpać dobrą energię. Przebywanie z osobami, które osiągnęły więcej działa też ambicjonalnie bo podświadomie chcemy im co najmniej dorównać.

Nagradzaj się za trud

Doskonałym narzędziem motywacyjnym może być nagroda, jaką sam sobie wymyślisz w podziękowaniu za ciężką pracę. Gdy będzie to dla ciebie coś wyjątkowo atrakcyjnego i przyjemnego dużo chętniej będziesz zabierał się do pracy. Taką nagrodą, zależnie od tego co lubisz może być pobyt w SPA, weekendowa wycieczka, wyjście do ulubionej restauracji czy poczytanie fajnej książki.