Kusząca Bułgaria: trzy niezwykłe plaże na wybrzeżu Morza Czarnego

W Bułgarii, niespodziewanej perle Europy, znajduje się wybrzeże ze wspaniałymi plażami. Jest to jedno z nielicznych miejsc, w którym można podziwiać dziką przyrodę mieszającą się z nowoczesnymi udogodnieniami. Szerokie plaże z złotym piaskiem rozciągają się w malowniczych, spokojnych zatokach, a dodatkowy urok dodają im otaczające wysokie klify.

Choć na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego można znaleźć wiele fascynujących plaż, największą popularnością cieszą się trzy z nich. Słoneczny Brzeg, Złote Piaski i Plaża Centralna w Obzorze to miejsca szczególnie polecane przez turystów.

Słoneczny Brzeg to kurort, który znajduje się niedaleko miasta Burgas. To tu turyści mogą rozkoszować się widokiem 10-kilometrowej plaży o szerokości sięgającej nawet 100 metrów. Ten najbardziej nasłoneczniony obszar wybrzeża jest idealny do relaksu na ciepłym piasku i podziwiania błękitnego morza. Dodatkowo, łagodne zejście do wody i delikatne prądy czynią tę plażę doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. W okolicy można skorzystać z licznych atrakcji, takich jak aquapark, lunapark, sporty wodne, jazda konna, paralotniarstwo czy wspinaczka.

Złote Piaski to z kolei kurort położony niedaleko Warny. Ta 3-kilometrowa plaża, otoczona lasami zamiast betonowych hoteli, jest oazą spokoju. Jej piękno przyciąga wielu turystów, a niektórzy uważają Złote Piaski za jedną z najlepszych plaż w Europie. Dodatkowym atutem są miejscowe lecznicze źródła mineralne, które pomagają zwalczać stres oraz są pomocne w leczeniu reumatyzmu i astmy.

Plaża Centralna w Obzorze to kolejne miejsce godne uwagi. Ten 3,5-kilometrowy pas białego piasku przypomina krajobrazy karaibskie i jest jednym z najczystszych miejsc na bułgarskiej riwierze. W pobliżu plaży znajduje się przylądek Emine z latarnią morską i ruinami średniowiecznej twierdzy Emona.