Oświetlenie pokoju nastolatka – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie pokoju nastolatka jest wyjątkowo ważne podczas urządzania pokoju. Odpowiednie światło wpływa pozytywnie na samopoczucie, koncentrację oraz jakość snu. Przeczytaj artykuł, który poda kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas wybierania oświetlenia.

Oświetlenie pokoju młodzieżowego — jakie wybrać?

Dla każdego nastolatka jego pokój odgrywa ważne miejsce. Przede wszystkim gwarantuje mu prywatność oraz możliwość wyrażenia własnego stylu. Rodzicom z reguły zależy głównie na funkcjonalności danego pomieszczenia, więc na tym skupiają swoją uwagę. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie stylu nastolatka wraz z praktycznością cenioną przez rodziców.

Podstawą jest oświetlenie ogólne, którego nie może zabraknąć w żadnym pomieszaniu. Lampa wisząca, inaczej nazywana lampa sufitowa to podstawa. Możliwe, że nastolatek nie będzie z niej często korzystał, jednak doskonale przyda się podczas sprzątania. Lampy wiszące najlepiej jest dostosować pod względem powierzchni pokoju. W małych pomieszczeniach można zdecydować się na oprawę z jedną żarówkę, a w większych można dobrać model z kilkoma żarówkami. Niektóre lampy sufitowe mają możliwość regulacji, która pozwala na ustawienie strumienia światła. Jest to dobre rozwiązanie do młodzieżowego pokoju, gdyż nastolatkowie lubią zmiany i przemeblowania.

Lampy podłogowe — czy warto?

Lampa podłogowa przede wszystkim zapewnia dobre oświetlenie, które pozytywnie wpływa na odpoczynek. Takie oświetlenie w pokoju młodzieżowym przyda się, gdy nastolatek lubi sporo czytać czy spędza czas przy komputerze. Astro Atelier to doskonała propozycja dla nastolatków lubiących czytanie książek. Z reguły nastolatkowie przynoszą do domu sporo pracy domowej, którą dostają w szkole. Wtedy dobrym wyborem będzie zakupienie lampy na biurko. Lampy biurkowe służy koncentracji, więc pozytywnie oddziałują na nastolatka podczas odrabiania prac domowych. Lampy młodzieżowe na biurko powinny mieć dobrej jakości żarówki. Najlepiej by dawała ona dobrej jakości światło. O ile lampa stojąca musi generować ciepłe światło, to lampa na biurko powinna mieć żarówkę o chłodniejszej barwie.

Lampy do pokoju młodzieżowego — na co jeszcze zwrócić uwagę

  Podczas zakupu lamp do pokoju młodego człowieka warto zwrócić uwagę na gusta nastolatków. Najczęściej oświetlenie do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny, będzie się różniło od tego dla chłopaka. Przy wyborze oświetlenia najlepiej brać pod uwagę gusta nastolatków. Fajne lampy dla dziewczyn będą cechowały się jasną kolorystyką oraz delikatną oprawą. Z drugiej strony lampy dla chłopaka mogą okazać się łatwiejsze w zakupie, lecz przede wszystkim trzeba kierować się potrzebami najbardziej zainteresowanych. Norlys lampy są funkcjonalną oraz praktyczną alternatywą dla oświetlenia pokoju nastolatka.