Pamiętajmy o technologii!

Problemy z odżywianiem to temat, o którym można usłyszeć stosunkowo często. Zresztą wystarczy rozejrzeć się wokół – jest źle i możliwe, że będzie jeszcze gorzej.

Czas na zmiany!

Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że zawsze jest właściwa pora na dokonanie zmian. Niemniej nie oznacza to tego, że czas jest bez znaczenia – im sytuacja trudniejsza, tym trzeba będzie wykonać więcej pracy. Wypada także uwzględniać, że życie mamy tylko jedno. Mówi się o tym stosunkowo często, ale o niektórych sprawach warto przypominać.

Szukam wymówki?

Nie ma też co ukrywać, że musimy liczyć się z szukaniem wymówek. Dla niektórych pewnie brzmi to dość dziwnie, ale dziwić się nie ma czemu. Do tego trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie, co robić?

Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Nie chodzi też o wskazywanie konkretnej drogi. Zresztą weźmy sobie pod uwagę możliwości, jakie mamy – czy ze wszystkiego zdajemy sobie sprawę? Świetnym przykładem jest internet i tekst, który dotyczył tego, czy warto skorzystać z pomocy dietetyka online. Naturalnie jest to przykład dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą udać się do dietetyka. Gdyby pojawiały się jakieś obawy dotyczące skuteczności, czas pomyśleć o pracy, jaką wykonują dietetycy – czy jest to praca, którą z powodzeniem można wykonać zdalnie? Rzecz jasna nikt nie mówi, że wszyscy dietetycy są warci zainteresowania (ponadto to temat niemający związku z wykorzystywaniem technologii).

Krótko mówiąc, czas skończyć z wymówkami i skoncentrować się na szansach, jakie daje technologia.