Porady na temat waluty podczas podróży do Turcji

Różnorodność Turcji, będącej krajem obfitującym w fascynujące zabytki, setki kilometrów plaż – głównie piaszczystych, oraz wybrzeże usiane malowniczymi zatoczkami, przyciąga niezliczone rzesze turystów. Przybywają tu nie tylko dla zabytków i plaż, ale też dla doskonałej kuchni, wielu możliwości aktywnego spędzania czasu, cordialnych mieszkańców i fascynującej kultury o orientalnym charakterze. Wszystkim planującym wakacyjny wyjazd do tego kraju warto podpowiedzieć, jaką walutę najlepiej zabrać ze sobą.

Oficjalną walutą w Turcji są tureckie liry (TRY), gdzie 1 lira składa się z 100 kuruszy. Zanim wyruszysz na ten egzotyczny wypad, dobrze jest zaopatrzyć się w lokalne liry. Jeżeli natrafisz na trudności z ich nabywaniem, alternatywną opcją może być zabranie ze sobą euro, dolarów amerykańskich lub funtów brytyjskich.

Podczas pobytu w Turcji, wymiany waluty można dokonać niemal wszędzie – w bankach, punktach obsługujących transakcje walutowe, a nawet na poczcie (PTT). Dodatkowo, większość turystycznych miejscowości jest wyposażona w bankomaty, w których przy użyciu kart VISA lub Mastercard bez trudu można wypłacić lokalną walutę.