Romantyczne kierunki podróży dla par: Dominikana i Bali idealne na letni odpoczynek

Niektóre miejsca na naszej planecie wydają się być wręcz stworzone z myślą o romantycznych escapadach. Mają w sobie coś takiego, że nawet zwiedzanie ich w dwójkę nabiera niepowtarzalnego charakteru. Niezaprzeczalnie, bliskość oceanu czy morza znacząco wpływa na tworzenie atmosfery pełnej miłości. Spacerowanie po piaszczystej plaży podczas zachodu słońca czy trzymanie się za ręce wśród cichych palm jest niezwykle romantyczne. Z kolei wspinaczka na strome klify by podziwiać dal oceanu dodaje całości niewątpliwego uroku. Jeżeli planujecie spędzić tegoroczne wakacje we dwoje, bez dzieci czy przyjaciół, mamy dla Was kilka propozycji. Spośród wielu dostępnych miejsc, szczególną uwagę warto zwrócić na Dominikanę i Bali.

Dominikana: raj na ziemi

Dominikana to prawdziwy raj dla zakochanych, słynący z cudownych, piaszczystych plaż, krystalicznie czystej wody i doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych. Ten wyspiarski kraj może poszczycić się bogatą kulturą i historią. Czeka tu na Was wiele luksusowych, oferujących formułę all-inclusive resortów, w których możecie zapomnieć o codziennych troskach. Atrakcje zarówno na lądzie jak i przy wybrzeżu sprawią, że nie macie szans na nudę. Najpopularniejsze miejsca to Puerto Plata, Punta Cana i Półwysep Samana.

Dominikana to przede wszystkim setki kilometrów różnorodnej linii brzegowej. Znajdziecie tam białe plaże pełne palm – idealne na romantyczne spacery, skaliste klify górujące nad falami, dmuchane przez wiatr wydmy oraz spokojne laguny z lasami namorzynowymi. Morze Karaibskie jest nieodłącznym elementem kraju, będącym tłem dla uroczych wiosek rybackich z łodziami przycumowanymi przy brzegu oraz dla wypełnionych turystami kurortów. Niektóre zatoczki i laguny, które niegdyś były domem dla pirackich statków, są teraz schronieniem dla tysięcy migrujących humbaków i są częścią dużej sieci parków i rezerwatów chroniących naturalne dziedzictwo kraju. Warto jednak pamiętać, że Dominikana ma wiele do zaoferowania również poza wybrzeżem. Kiedy zdecydujecie się na eksplorację wnętrza kraju, odkryjecie przypominające Alpy krajobrazy, sieć przejrzystych rzek przecinających gęstą dżunglę i huczące wodospady.