Zdrowe przekąski dla psa – dlaczego należy zadbać o ich obecność?

Chcąc wejść w posiadanie psa, należy zainteresować się tym, jak powinna wyglądać jego codzienna dieta. Jest to ważne, ponieważ spożywany pokarm będzie miał wpływ na zdrowie zwierzęcia. Podobnie jest z człowiekiem – także każdy zwraca uwagę na to co je, aby nie mieć do czynienia z różnymi dolegliwościami. Jeżeli ktoś nie chce, aby jego zwierzę chorowało, będzie wybierał dobrej jakości karmę. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć zdrowych i naturalnych przysmaków dla czteronożnego przyjaciela.

Ile przekąsek w ciągu dnia?

Szybko będzie można zauważyć, że pies pokocha małe przekąski, które właściciel będzie podawał mu w ciągu dnia. Pomimo wszystko, należy pamiętać o tym, aby zachować umiar. Przysmaki naturalne dla psa od producenta powinny stanowić więcej niż 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Jeżeli będzie się podawało większą ich ilość, może prowadzić to do nadwagi i otyłości. Już od początku wspólnej przygody należy nauczyć swoje zwierzę, że przekąski stanowią tylko dodatek. Podstawą jest sucha i mokra karma. Przysmaki dla psa z hurtowni (można otrzymać je m.in. na stronie https://prozoo.pl/) są dodatkiem do zbilansowanej diety. Właściciele psów, które sporo się ruszają, mogą pomyśleć o tym, aby swoim psim ulubieńcom podawać nieco większą ilość przysmaków. Ważne jest to, aby ich ilość dopasować do potrzeb, pamiętając o tym, aby móc na bieżąco monitorować wagę zwierzęcia.

Najlepsze przysmaki dla psa

Patrząc na ofertę dostępną w sklepach internetowych, można poznać ogromną ilość przysmaków, które różnią się nie tylko smakiem, ale także formą podania. Kostki, paski, kuleczki, mini kanapki, dropsy, pasty czy też ciasteczka w różnych kształtach – jak spośród nich wybrać najlepsze przysmaki dla psa? Należy pamiętać o tym, że każdy pies wymaga indywidualnego podejścia. Jeżeli właściciel nie zna jeszcze dobrze preferencji smakowych swojego pupila, nie powinien kupować ich dużej ilości. Może się bowiem okazać, że określony smak nie przypadł czworonogowi do gustu i nie będzie komu ich spożyć. Wybierając przysmaki dla psa, należy zwrócić uwagę na:

  • wielkość, aby pies był w stanie poradzić sobie z ich spożyciem;
  • twardość, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych psów, których zęby stają się jeszcze bardziej wrażliwe;
  • kaloryczność, aby nie doprowadzić o nadwagi lub otyłości, które to psu mogą zaszkodzić.

Uwaga! Żaden przysmak nie może zawierać także substancji toksycznych, które mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na zdrowie, ale także życie psa.

Smakowite przysmaki do szkolenia i nie tylko

Przysmaki można wykorzystać jako nagrody w trakcie szkolenia. To także dobry pomysł na zacieśnienie więzi ze swoim ulubieńcem. Wybierając przysmaki dla psów miniaturowych i tych nieco mniejszych, należy stawiać na ich niewielką wielkość oraz miękkość. Trzeba bowiem pamiętać, że ma się do czynienia ze zwierzętami, których szczęka nie jest przystosowana do gryzienia twardych rzeczy. Liczy się również niska kaloryczność. Chodzi bowiem o to, że takie maluchy mogą szybko przybierać na wadze.

Psom średnim i dużym należy podawać przekąski twarde, które pomogą szczególnie zadbać o zdrowie dziąseł i zębów. Wśród nich można znaleźć także te przysmaki, które są w stanie poprawić zapach oddechu psa. Aczkolwiek, zawsze należy zadbać o to, aby w żadnym przypadku nie stwarzać ryzyka zadławienia. Zawsze na opakowaniu można znaleźć informacje na temat tego, dla jakiej grupy psów dedykowane są wybrane przysmaki. Należy zwrócić uwagę na te dane, jak również na naturalny skład.