Brak motywacji

Życie codzienne to temat, o którym można rozmawiać bardzo długo. Nie ma też co ukrywać, że zdarzają się przeróżne sytuacje.

Pewne podejrzenia

Nie oznacza to jednak tego, że nie można pokusić się o przypuszczenia. Można i zdaje się, że nawet trzeba. Weźmy sobie za przykład brak motywacji. Brak motywacji to coś, o czym raczej często się nie rozmawia, ale czy to oznacza, że nie ma kłopotu? Wydaje się, że większość z nas dzieli rzeczy na dwie grupy – rzeczy odpuszczone i te, którymi należy się zająć. Nie chodzi w tym momencie o decydowanie się dosłownie na wszystko – po prostu mowa o czymś, co absolutnie wypada przemyśleć. Jakkolwiek to zabrzmi, czasami zdarza się, że pewne rzeczy są niezauważone. Nie trzeba też chyba dodawać, że niewiedza to pewność, że problem będzie obecny. Zmiana na lepsze musi zostać poprzedzona zlokalizowaniem przyczyny i innym podejściem.

Co to znaczy być osobą zmotywowaną?

Dobrze też spojrzeć w przeszłość – zdaje się, że wszyscy mieliśmy kiedyś do czynienia z ogromną motywacją. Co za tym idzie, warto odpowiedzieć na pytanie, jak to było? Weźmy sobie za przykład szkołę – czy nie było przypadkiem tak, że dobre oceny oznaczały nagrodę? Można dyskutować nad zastosowanym podejściem, ale zostawmy to teraz – to temat na inny tekst.

Wypada także pamiętać o tym, że motywacja jest czymś, co można pobudzić. Co więcej, możliwości jest naprawdę dużo. W ogóle wydaje się, że mowa o czymś, czego ludzie wielokrotnie nie biorą pod uwagę. Pomyślmy sobie o wyznaczaniu celów – takie podejście może niektórych denerwować, ale prawda jest taka, że nie ma się nad czym zastanawiać. Wyznaczanie celów nastawia umysł na osiągnięcie zadania (czy też zadań). Trzeba też zastanowić się choćby nad korzyściami, jakie niesie za sobą określona czynność – co mogę zyskać?

Pamiętaj także o tym, że zawsze na sam koniec chodzi o własne szczęście.