Chirurdzy – kilka ciekawych informacji o serialu

Chirurdzy (Grey’s Anatomy) to niezwykły serial, który bawi, uczy życia, szokuje i wzrusza do łez. Pewnie z tego powodu nakręcono już szesnaście sezonów, a prawie każdy ma ponad dwadzieścia odcinków. Meredith Grey – główna bohaterka, rozpoczyna staż na chirurgii w szpitalu, jako młody lekarz.

W kolejnych sezonach przeżywa przeróżne rozterki życiowe, a każda z nich może być potraktowana jako lekcja dla oglądających. Przez wszystkie sezony i niemal wszystkie odcinki w tle słychać różnego rodzaju rady i interpretacje zdarzeń wypowiadane głosem głównej bohaterki. Niemal każdy odcinek można traktować, jako poradę życiową. Wystarczy tylko wsłuchać się dobrze w dialogi.

Meredith Grej zakochuje się, wychodzi za mąż, rodzi dzieci, traci męża, przeżywa mnóstwo przeróżnych katastrof i wypadków, trudne dzieciństwo, a jednak żyje, rozwija się, nigdy nie załamuje. Z prawdziwą pasją i oddaniem dba o pacjentów i przyjaciół. Robi wszystko, by pogodzić ciężką, wymagającą pracę chirurga z byciem matką, a potem z byciem samotną matką. Poradziła sobie, jest inspiracją dla wielu kobiet, które przeżywają ciężkie chwile. Na naszych oczach cierpi, upada na kolana i się z nich podnosi. Scenarzysta jej nie oszczędza. Zawsze narażana jest na trudne sytuacje życiowe.

Serial jest świetnym poradnikiem dla tych, którzy nie radzą sobie w trudnych sytuacjach.
Co przyniosą kolejne sezony? Czy Meredith i jej przyjaciele odnajdą spokój i radość? Czas pokaże.