Dlaczego serial Dexter jest tak popularny?

Dexter – serial opowiadający o policjancie wydziału kryminalnego który w godzinach pracy zajmuje się badaniem miejsc zbrodni pod kątem krwi, kąta jej padania oraz wszystkich rzeczy związanych z krwią.

Po godzinach pracy zmienia się w postać która sama wymierza sprawiedliwość kryminalistom którzy w jego opinii dostali za mały wyrok w stosunku do swoich czynów lub sąd nie był w stanie udowodnić im winy. Tytułowy bohater w momencie gdy ukazuje się znajomym jest postacią neutralną, spokojną której nikt nie byłby w stanie podejrzewać o możliwość popełnienia czynu łamiącego prawo. Przez większość sezonów serialu nikt nawet nie przypuszcza kim jest Dexter w ciągu reszty dnia. Z upływem serialu ukazywana jest przeszłość bohatera oraz co ukształtowało go takim jakim jest obecnie. Podczas wymierzania sprawiedliwości zachowuje niebywałą perfekcje do tego stopnia że żadne ślady nie prowadzą do niego. Jest postacią bardzo inteligentną oraz opanowaną.

Jest to jeden z tych seriali który powinien zobaczyć każdy kto lubi seriale o ciekawej fabule, mają koniec oraz nieprzewidziany ciąg zdarzeń.