Cypr: co warto tutaj zobaczyć?

Wakacje na Cyprze mogą się dla wielu z nas okazać spełnieniem marzeń. Wypoczynek wśród pięknych zabytków i plaż to wyjątkowa przygoda, w zorganizowaniu której bardzo chętnie pomagają nam znane biura podróży. Dlaczego warto odwiedzić Cypr? Jakie atrakcje sprawią, iż wczasy w tej części świata staną się dla każdego z nas wyjątkowym doświadczeniem?

Cypr ma się czym pochwalić, a ciekawe atrakcje czekają na nas zarówno w jego tureckiej, jak i w greckiej części. Wielka przygodą dla każdego z nas mogą się okazać wycieczki po Półwyspie Greckim, urzekającym malowniczymi widokami. Dla tych, którzy chcą spędzić wolny czas wśród wspaniałych zabytków, atrakcyjnym celem wyprawy może się okazać Famagusta – ciekawa miejscowość leżąca w tureckiej części Cypru. Kto odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł się nacieszyć widokiem wspaniałej starówki, otoczonej potężnymi murami miejskimi. W pobliżu tej miejscowości czekają też wspaniałe atrakcje dla tych, którzy interesują się historią. Turystycznym hitem jest tu Salamina, będąca jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w tej części świata. W czasie wycieczki po Cyprze warto też odwiedzić półwysep Karpas, mogący się pochwalić piękną linią brzegową oraz tak ciekawym zabytkiem, jakim jest zamek Kantara. Osoby, które postanowiły spędzić wczasy na Cyprze, mogą też zajrzeć na teren miasta Kyrenia. I tu na brak atrakcji nikt nie będzie mógł narzekać, a spacer po terenie tego ośrodka miejskiego z pewnością nie będzie czasem straconym.

Ważnymi punktami w programie wycieczki po Cyprze są też Nikozja i Limassol, kuszą też ruiny starożytnego miasta Kurion. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że na Cyprze nudzić się nie można, a odkrywanie piękna tej części świata może każdemu z nas sprawić wiele radości.