Wyspa Wolin: jak spędzić tu wolny czas?

Kto chce spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, cieszyć się pięknymi widokami i relaksem na łonie natury, ten z pewnością doceni turystyczne walory wyspy Wolin. Ten niezwykły skrawek ziemi to wyjątkowe atrakcje, wiele możliwości spędzenia czasu w aktywny sposób oraz dobre zagospodarowanie, dzięki czemu zaplanowanie urlopu w tej części kraju nikomu z nas nie powinno sprawić większych problemów. Co warto zobaczyć w rejonie wyspy Wolin?

Wyspa Wolin to idealne miejsce na urlop dla tych osób, które chcą się nacieszyć pięknymi widokami oraz urządzać przyrodnicze wycieczki. Wolin znany jest z pięknych lasów, które urzekają swą różnorodnością, wielkie wrażenie robią tu również potężne klify, obok których nie można przejść obojętnie. To, co najciekawsze, kryje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, warto jednak pamiętać, że i poza jego granicami można ujrzeć wiele ciekawych darów natury.

Wycieczki w rejonie wyspy Wolin mogą się też okazać ciekawą przygodą dla każdego miłośnika historii. Miasto Wolin zachwyca ciekawą zabudową oraz takimi perełkami dawnej architektury, jak gotycka katedra św. Mikołaja. W mieście tym uwagę przyciąga również cmentarzysko kurhanowe, będące cenną pamiątką z IX stulecia, oraz muzeum, w którym można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów związanych z historią oraz kulturą Wolina. Dumą tego miasta jest też wspaniały Festiwal Wikingów, który przyciąga tu gości z odległych zakątków Europy.

Co jeszcze warto zobaczyć w tej części polskiego Wybrzeża? Z pewnością warto tu odwiedzić tak ciekawe kurorty, jak Świnoujście oraz Międzyzdroje. Te miejscowości są doskonale znane turystom, a wypoczynek na ich terenie może każdemu sprawić wiele radości. Kto chce urządzać dłuższe wycieczki, ten może zwiedzić miejscowość o nazwie Trzęsacz, której wizytówką stały się ruiny kościoła. Wiele uroku mają też rybackie wioski, których w rejonie wyspy Wolin nie brakuje.