Okolice Sewilli – co warto zobaczyć?

Dla wielu z nas Hiszpania to kraina pełna niezwykłych skarbów. Gdzie możemy znaleźć imponującą kolekcję zabytków? Jeśli nasza pasją jest architektura, jeśli interesuje nas historia, ciekawym kierunkiem wycieczki stanie się dla nas prowincja Sevilla. Jakie atrakcje czekają na nas w tej części Andaluzji?

W pobliżu Sewilli nuda nikomu nie grozi, a wspaniałe zabytki czekają tu na nas niemal na każdym kroku. Jakie kierunki wypraw mogą nam polecić te biura podróży, w ofercie których Hiszpania już dawno zajęła ważne miejsce? Ciekawymi zabytkami może się pochwalić miasto Carmona, na terenie którego do dziś można podziwiać piękne obiekty z czasów rzymskich. Przewodniki turystyczne zachęcają nas również do zwiedzenia tak ciekawych miast, jak Utrera, Dos Hermanas oraz Osuna. I tu nie brak ciekawych budowli, które urzekają swą artystyczną formą oraz ciekawą historią. Na uwagę turystów w tej części Hiszpanii zasługuje też Écija – miasto barokowych pałaców, w gronie których wyróżnia się Palacio de los Marqueses de Peñaflor z I połowy XVIII wieku.

Dla miłośników przyrody oraz dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek, ciekawym kierunkiem wycieczki będzie z kolei Parque Natural de la Sierra Norte de Sevilla. Leżący masywie gór Sierra Morena park to nie lada atrakcje dla tych, którzy lubią wędrować po wzgórzach oraz spędzać czas na obserwacji tak ciekawych gatunków ptaków, jak orły oraz sępy.