Dlaczego oglądamy filmy i seriale?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego oglądamy filmy i seriale? Niektórzy mogą powiedzieć, że chodzi po prostu o rozrywkę i nie ma się nad czym rozwodzić, ale to nieprawda. Co więcej, chodzi o coś, nad czym warto się zastanowić.

Różne możliwości

Weźmy sobie za przykład fenomen serialu „Miodowe Lata” – serial zakończył się dawno temu, a cały czas jest wspominany. Można też chyba powiedzieć, że regularnie mamy powtórki. Gdyby ludzie zapomnieli o przygodach Norków i Krawczyków, raczej rzeczywistość przedstawiałaby się inaczej.

Przechodząc do sedna, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że są różne sytuacje. Dowodem na to recenzje polskich filmów – często można zetknąć się z krytyką, ale nie oznacza tego, że krytykowanych filmów nie należy oglądać. Nie wszystkim musi zależeć na dobrze stworzonej historii!

Czego potrzebuję?

Nie mówiąc już o tym, że każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Skoro już przy tym jesteśmy – wydaje się, że filmy i seriale mogą pomóc w podjęciu ważnych decyzji. Na pewno możemy też rozmawiać o poszerzaniu horyzontów – przy niektórych produkcjach można się naprawdę wiele dowiedzieć. Do tego część produkcji daje szansę na naukę języka obcego. Warto też zastanowić się nad przebiegiem nauki – nie ulega wątpliwości, że możemy mówić o szansie na nauczenie się poprawnej wymowy. Słowa są ważne, ale musimy pamiętać o tym, że ze słów trzeba umieć budować zdanie i co najważniejsze, trzeba umieć się porozumieć. Na koniec jeszcze to, co powinno być jasne – filmy i seriale zaliczają się do najbardziej dostępnych, najciekawszych i najlepszych rozgrywek.

Oczywiście to prawdopodobnie nie są wszystkie zalety.