Walka z odkładaniem spraw do załatwienia na później

Chyba każdy doświadczył uczucia niechęci w stosunku do załatwienia od razu czegoś, co naszym zdaniem można przełożyć na później.

Często przekładamy więc rzeczy na inny czas, co nie zawsze przynosi satysfakcjonujący efekt. Czasami bywa i tak, że odkładając daną sprawę, z upływem czasu po prostu o niej zapominamy, a pamięć nam wraca w momencie, gdy okazuje się, że ważna niezałatwiona sprawa przerodziła się w źródło kłopotu i nieprzyjemnego stresu. Dlatego dobrze jest sprawy załatwiać od razu, nie przekładać na inny naszym zdaniem bardziej odpowiedni termin i cieszyć się satysfakcją, którą odczuwamy z pokonania własnej niechęci do wykonania zadania. Spadki motywacji nie są rzadkością, jednak warto z nimi walczyć, bo dobra motywacja to siła napędowa naszego życia. Jeśli chcemy przeżyć je intensywnie i brać w nim czynny udział, nie uciekajmy w domowe zacisze przed sprawami, które oczekują w kolejce swojej realizacji.

Otaczajmy się ludźmi, którzy potrafią motywować swoim własnym ochoczym stosunkiem do życia, bo często ich energia motywuje także nas. Nie myślmy o działaniach, tylko po prostu zabierzmy się za robotę.

One thought on “Walka z odkładaniem spraw do załatwienia na później

Dodaj komentarz